Categories Rozrywka

Ciastolina Play-Doh produkt nie do zdarcia

Zabawki podobnie jak inne sprzęty domowe ulegają zużyciu. Niestety tak już jest, iż nic nie jest wieczne i czasem trzeba się pogodzić z utratą ukochanej rzeczy. Jednak w przypadku ciastoliny play-doh jest inaczej. Istnieje sposób, by ciastolina odzyskała swą dawną żywotność.

Co zrobić, by ciastolina play-doh stwardnieje?

Nie da się ukryć, iż najczęstszą przyczyną stwardnienia ciastoliny jest jej niewłaściwe przechowywanie. Pozostawiona na wiele godzin poza pojemnikiem zwyczajnie zsycha się i traci swoje elastyczne właściwości. Zeschnięta ciastolina bardziej przypomina kamień niż masę plastyczną. Na szczęście nie oznacza to, że nadaje się wyłącznie na śmietnik, absolutnie nie. Można ją uratować poprzez rozwałkowanie i dodanie do niej odrobiny wody. Pod wpływem ręcznej obróbki powinna ona odzyskać swój dawny kształt i sprężystość.

Czy ciastolina po takim zabiegu będzie nadawała się do ponownego użytku?

To zależy od tego, jak bardzo stwardniała. Jeżeli stopień uszkodzeń był niewielki, to istnieje szansa, że będzie taka jak dawniej. Gdy pomimo naszych wysiłków ciastolina nie zmienia się ani odrobinę, oznacza to, iż na leczniczy lifting jest już za późno. W takim wypadku pozostają dwa wyjścia. Pierwsze to kupno nowego zestawu, a drugie zrobienie domowej ciastoliny. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Decyzja o tym, który sposób wybrać, zależy od rodziców dziecka.