Categories Rozwój osobistyUroda i Zdrowie

Obrazy energetyczne – uzdrawianie energią

obrazy energetyczne

Coraz szersze kręgo zatacza fama o obrazach energetycznych. Jednak wciąż trudno natrafić na wartościowe źródła, w których przeczytalibyśmy więcej o tym zjawisku. Bazujemy głównie na krótkich notkach i zdjęciach samych obrazów zamieszczanych na witrynach internetowych.

Czy rzeczywiście mogą być takie skuteczne? Przyjrzyjmy się im bliżej i odpowiedzmy sobie n kilka nurtujących pytań.

Czym są obrazy energetyczne?

Zacznijmy od ich fizycznego, więc widzialnego wymiaru obrazów energetycznych. Dla osób postronnych mogą wyglądać jak zwykłe obrazy, czyli efekty pracy malarskiej. Istotnie, dobrze się prezentują kompozycyjnie, również kolory nie są nakładane przypadkowo. Ale obrazy energetyczne nie są po prostu wytworami artystycznymi… Co wkrótce rozwiniemy…

Pierwsze co przykuwa naszą uwagę to barwy, które niemal z nich tryskają kolorowymi strumieniami. Oczywiście niektóre są nieco bardziej stonowane, jednak i te cechują ładnie dobrane tony.

Dużo realizacji przywodzi nam na myśl malarstwo abstrakcyjne, podobna gra barw i kształtów. Inne znów zdumiewają nas bogatą symboliką i dekoratywnością, przeważają zwłaszcza formy roślinne, na przykład – nie przypadkiem zresztą – kwiat lotosu.

Dobrze, teraz zastanówmy się nad kolejną kwestią…

Jak powstaje obraz energetyczny?

Artyści nieraz podkreślają znaczenie natchnienia w ich pracy. W przypadku twórców obrazów energetycznych (https://bialylotos.opole.pl/obrazy-energetyczne/ możemy nawet śmiało mówić o czymś więcej. Pełnią oni funkcje pośrednika między ukrytą mocą wszechświata, a naszym padołem łez. Muszą otworzyć się na wpływ niewidzialnych sił. Na drodze twórczej medytacji osiągają spokój, wyciszenie koncentrują się na określonym zadaniu. Przypomina to w sporej mierze kreślenie mandali.

Malują jakby na intencję. Obraz ma spełniać określoną misję. Może być na przykład furtką do świadomego śnienia.

Obrazy energetyczne – jak działają?

Otóż twórca zaklina w nich energię. Im silniej zaangażowali się w proces twórczy, tym ich dzieła mocniej i skuteczniej oddziałują, sprawniej na przykład oczyszczając pomieszczenie ze złej energii.

Barwy i kształty oddziałują na ciało i psychikę oglądającego. Zależnie od potrzeb – pobudza go do owocnych działań, niweluje lęki, łagodzi nerwy i agresję lub też pomaga budować więzi międzyludzkie oparte na przyjaźni i zaufaniu. Posługując się terminologią hinduską, obraz energetyczny aktywizuje, wzmacnia czakry, które rozmieszczone w naszym ciele odpowiadają za jego funkcjonowanie oraz nasze myśli i nastroje. Jeśli są stłumione, trzeba je odblokować!

Cóż, terapeutyczne właściwości obrazu energetycznego są niezmierzone!