Czy krem do rąk można stosować na twarz

Myśląc o wszystkich kosmetykach w swojej domowej kosmetyczce, krem do rąk najczęściej pomijamy ze względu na jego niedocenioną rolę. Dlaczego tak jest? W końcu dłonie dużo świadczą o człowieku i to po nich najszybciej można poznać wiek danej osoby.

Krem do rąk, po który najczęściej sięgamy jest nawilżający i regenerujący. Musi on również szybko się wchłaniać, by nie pozostawiać tłustych plam na ubraniach. Nie zwracając większej uwagi na jego skład, sięgamy po ten kosmetyk, który ładnie pachnie i posiada przyjemne dla oka opakowanie. Jest to jednak błąd, ponieważ podobnie jak w przypadku kosmetyków do twarzy, czy włosów, krem do rąk powinien mieć odpowiedni skład.

Krem do rąk ważny tak samo jak krem do twarzy

Dlaczego pielęgnacja dłoni jest tak samo ważna jak pielęgnacja ciała i twarzy? Przecież to tylko dłonie ktoś może powiedzieć, ale jest to bardzo mylne podejście, ponieważ nasze dłonie posiadają dużo większą tendencję do przesuszania się, łuszczenia, a także pojawienia się pękających ran. Zatem skoro poświęcamy dużo uwagi skórze ciała, skąd ciągłe zaniedbanie związane ze skórą dłoni?

Brak odpowiedniej pielęgnacji sprawia, że skóra na naszych dłoniach staje się wiotka i dużo szybciej się starzeje. Nie dostarczając skórze dłoni odpowiednich substancji odżywczych, nawilżających i natłuszczających, nie ochronimy jej przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych. Skutkiem czego będzie pomarszczona i pełna przebarwień skóra.

Jakie składniki powinien posiadać krem do rąk

Kremy do rąk powinny być uzupełnione o takie składniki jak:

  • ceramidy uszczelniające warstwę rogową naskórka, dzięki czemu skóra pozostaje lepiej nawilżona,
  • witamina E odpowiedzialna za ochronę przed działaniem wolnych rodników,
  • witamina A regulująca odnowę naskórka oraz przeciwdziałająca pojawianiu się przebarwieniom,
  • witamina C rozjaśniająca skórę,
  • substancje tłuszczowe, do których zaliczyć można: wazelinę, glicerynę, olej słonecznikowy, lecytynę, czy silikony.

Nie oznacza to, że wszystkie te składniki muszą znaleźć się w wybranym przez Ciebie kremie do rąk, jednak ważne by część z nich zajmowała wysokie pozycje na liście substancji czynnych. Dzięki nim skóra Twoi dłoni będzie zadbana i chroniona przed przedwczesnym wysuszeniem.

Krem do rąk do twarzy? Czy to może się udać?

Udało Ci się kiedyś wyjechać gdzieś i zapomnieć ulubionego kremu do twarzy? Wówczas znalazłeś na dnie walizki krem do rąk i zastanawiałeś się, czy będzie on odpowiednim kosmetykiem do cery? Jeśli tak, to koniecznie zapomnij o następnym stosowaniu kremu do rąk jako kremu do twarzy. Dlaczego?

Nie bez powodu powstają kosmetyki dedykowane poszczególnym partiom naszego ciała. Skóra na twarzy bywa bardziej kapryśna niż na ta na dłoniach. Nie trudno nabawić się niechcianych stanów zapalnych lub wykwitów alergicznych. Ze względu na zróżnicowany skład produktów do twarzy i rąk, nie zaleca się stosowania kosmetyków do dłoni na skórę twarzy.

Stosowanie kremu w zimę i w lato

Kremy do rąk powinny, podobnie jak te do twarzy, zmieniać się wraz z porami roku i naturalnymi potrzebami skóry. Z tego też powodu latem polecamy wybierać lekkie kosmetyki z wysokim filtrem SPF, który ochroni delikatną skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Z kolei zimą i jesienią warto postawić na bogate i tłuste kremy, które stworzą naturalną barierę, na którą nie wpłyną niskie temperatury.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.