Co kupić dla szczeniaka

Wyprawka kojarzy się raczej z udającą się kobietą w ciąży do szpitala lub pierwszym dniem szkoły, jednak w tym wypadku mamy na myśli zestaw niezbędnych rzeczy dla naszego małego przyjaciela. Oczywiście to na jakie produkty się zdecydujemy będzie zależeć przede wszystkim od tego jakiej rasy jest nasz pies i czego najbardziej potrzebuje.

Maty treningowe dla psa

Martwisz się o to, czy Twój piesek nie zostawi po sobie mokrych śladów? W takim razie w pierwszej kolejności powinieneś zaopatrzyć się w matę treningową, na której będziesz mógł go uczyć podstawowych czynności higienicznych. Dlaczego są one świetnym rozwiązaniem, przy małych zwierzakach? Przede wszystkim możemy położyć je w dowolnym miejscu i nauczyć szczeniaczka, że to tam ma załatwiać swoje sprawy. Oczywiście nie może to być zamiennik załatwiania się na dworze, jednak warto mieć przy sobie taką rzecz. Lepiej by psinka zrobiła siku na matę, niż na kanapę, czy ukochane buty.

Obroże, obróżki, smycze

Niestety z małym pieskami bywa tak, że ciężko znaleźć od razu odpowiednią dla niego obrożę. Rasy średnie i duże zazwyczaj rosną bardzo szybko, więc co jakiś czas należy wymieniać obrożę lub regulować szerokość obecnej.

Jeśli nie jesteś pewien jaką obrożę wybrać dla swojej rasy psa, najlepiej poczytaj na forach lub grupach poświęconych danemu rodzajowi pupila, w ten sposób unikniesz nieporozumienia.

Oprócz tych podstawowych rzeczy warto zaopatrzyć się również w takie przedmioty jak:

  • mata węchowa,
  • wygodne legowisko,
  • zabawki i gryzaki,
  • miski na jedzenie i wodę,
  • jedzenie, smakołyki oraz przekąski.

Jeśli planujesz zabierać swojego małego pupila w podróże powinieneś zaopatrzyć się w koc lub narzutę, którą ochronisz siedziska przed niespodziewanym wypróżnieniem się lub brudnymi łapami.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.