Suche usta

Suche i spierzchnięte usta to zmora wielu osób. Są nie tylko bardzo nieestetycznym elementem naszego wyglądu, ale przede wszystkim potrafią naprawdę dokuczać. Odstającym skórkom i zaczerwienionym ranom mogą towarzyszyć ból oraz pieczenie. Z tego też. względu niezwykle ważne jest dbanie o usta i stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni im komfort. Jakie domowe sposoby stosować na podrażnioną skórę warg i czy produkty dostępne w drogeriach spełnią swoją funkcję?

Spierzchnięte usta – przyczyny

Pękające i spierzchnięte usta to efekt kilku czynników zdrowotnych, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim może to być niedobór witaminy B oraz odwodnienie organizmu. W skrajnych przypadkach zmiany w gospodarce hormonalnej objawiają się podrażnionymi wargami.

Cienka i delikatna skóra na ustach wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz ochrony również przed negatywnym wpływem działań warunków atmosferycznych. Na gorszą kondycję skóry może wpływać wiatr, słońce oraz mróz. Przed wyjściem z domu warto zaaplikować na usta mocno nawilżający lub ochronny balsam, który zapewni im na kilka godzin odpowiednią ochronę oraz nawilżenie.

Pielęgnacja suchych ust

Przykładamy szczególną uwagę do tego jak prezentują się nasze włosy, czy stan naszej skóry jest zadowalający, jednak bardzo często w tym wszystkim zapominamy o ustach. A przecież stanowią one bardzo ważny element naszej twarzy. Jednak sama pielęgnacja to nie wszystko, ponieważ na ich wygląd ma wpływ również sposób naszego odżywiania oraz nawodnienie organizmu. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje usta zawsze wyglądały apetycznie – zapoznaj się z podstawowymi krokami w dbaniu o skórę ust.

  1. Pamiętaj, by codziennie stosować ochronny balsam do ust, najlepiej taki o naturalnym składzie. Może dodać do niego odrobinę ziaren kawy i wykonywać przynajmniej raz w tygodniu delikatny peeling połączony z masażem ust.
  2. Postaraj się nie oblizywać ust na mrozie lub wietrze, ponieważ spotęguje to uczucie spierzchnięcia oraz doprowadzi do powstawania kolejnych bolesnych ran.
  3. Zrezygnuj z kosmetyków, które w swoim składzie posiadają alkohol, który mocno wysusza oraz podrażnia. Zwróć uwagę na to, czy Twój balsam do ust posiada filtr przeciwsłoneczny oraz sporą ilość naturalnych składników.

Oczywiście oprócz kosmetyków dostępnych w drogeriach możesz również pokusić się o stosowanie domowych produktów, które z pewnością znajdziesz w swojej szafce.

  • Miód,
  • aloes,
  • śmietana lub twaróg,
  • ogórek.

I pamiętaj – nie ważne jak droga była szminka, którą ostatnio kupiłaś, jeśli Twoje usta posiadają brzydkie odstające skórki, a ich struktura jest nierówna – nawet najpiękniejszy odcień czerwieni, będzie wyglądał na Twoich ustach źle.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.