Czym jest radiestezja?

Czy to w telewizji, czy w filmach, każdy z pewnością widział osobę posługującą się wahadełkiem. Posługiwanie się wahadełkiem lub różdżką znane jest od wielu wieków. Przyrządy te wykorzystywane były przede wszystkim do poszukiwania źródeł wody, ale nie tylko. Wykorzystywane były także między innymi do poszukiwań różnego rodzaju minerałów pod ziemią lub do wyboru miejsca do osiedlenia się.

Radiestezja

To o czym tu mowa to radiestezja. Dziś wykorzystywana jest w wielu dziedzinach i co ważne w jej ramach wyodrębniły się osobne dziedziny. Jedną z takich dziedzin jest geotronika. Oprócz tradycyjnego poszukiwania źródeł wody i minerałów zajmuje się także oceną działek pod budowę.

Radiestezję wykorzystuje się także w ochronie środowiska. W tej dziedzinie jej zadaniem jest wykorzystanie odpromienników w celu usunięcia zakłóceń powstałych w wyniku działania pól elektrycznych lub elektromagnetycznych. Warto w tym kontekście wspomnieć także o biotronice, czyli dziedzinie, której zadaniem jest budowanie harmonii między człowiekiem a środowiskiem. Swoje źródła ma w Feng Shui.

Teleradiestezja

Warto jeszcze wspomnieć o teleradiestezji. Wykorzystywana jest do poszukiwać zaginionych osób oraz przedmiotów. W tym celu wykorzystuje się mapy oraz np. zdjęcie zaginionej osoby. Ostatnią dzieciną jest fitotronika. Zajmuje się wpływem roślin oraz zwierząt na człowieka.

Jak zatem widać radiestezja duchowa przez wiele lat bardzo się rozwinęła. Powstało wiele dziecin, w których jest wykorzystywana. Można powiedzieć, że dotyka każdej dziedziny naszego życia.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.