Czym jest linia galwaniczna?

Aby obróbka powierzchniowa wielu detali była skuteczna i efektywna, niezbędne jest wykorzystanie do tego celu linii galwanicznych, wraz z całym ich podstawowym i dodatkowym wyposażeniem. Linie mogą być zwieszakowe bądź bębnowe, w zależności od potrzeb ich użytkowników oraz technologicznych wymagań. Współczesne galwanizernie pracują przede wszystkim na liniach automatycznych, gdzie praca ludzkich rąk zastąpiona została maszynami i wszelkiego rodzaju najnowocześniejszymi systemami.

Charakterystyczne elementy linii galwanicznych

Urządzenia galwaniczne nie mogłyby pracować prawidłowo oraz zgodnie z założeniami, jeżeli nie byłyby całością specjalnego systemu transportowego. W jego skład wchodzi tor jezdny oraz odpowiednia do celu i wielkości produkcji ilość transporterów. Zadaniem tych ostatnich jest przenoszenie odpowiednich wsadów pomiędzy poszczególnymi wannami procesowymi oraz płuczkami. Niemal wszystkie elementy wchodzące w skład systemu transportowego wykonane zostały z wysokogatunkowej, dobrze zabezpieczonej przed działaniem czynników szkodliwych stali. Współczesne systemy posiadają coraz nowocześniejsze napędy znacznie przyspieszające pracę w galwanizerni.

Wanny galwaniczne to elementy linii, które wykonane są przede wszystkim z tworzyw sztucznych takich jak PP, PE, PVC czy PVDF. Ze względu na charakterystyczne ich wykorzystanie i pracę w bardzo specyficznych warunkach, zdecydowana większość wanien dodatkowo posiada jeszcze stalowe wzmocnienia (chodzi tu przede wszystkim o zapobieganie powstawaniu korozji).

Urządzenia peryferyjne do dodatkowe wyposażenie linii galwanicznych, które w wielu sytuacjach okazuje się niezwykle potrzebne. chodzi tu przede wszystkim o:

  • filtry,
  • pompy,
  • grzałki,
  • nagrzewnice,
  • elementy chłodzące kąpiel,
  • dozowniki dodatków,
  • elementy mieszające kąpiel.

Wszystkie te elementy, aby proces galwanizacji przebiegł bez zakłóceń muszą działać niezawodnie. Bardzo ważna jest także ich odporność na pracę w zmiennych i niezwykle trudnych warunkach (chodzi tu przede wszystkim o temperaturę).

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.