Na dobre samopoczucie wpływa wiele różnych czynników. Ból głowy może spowodować przemęczenie, brak odpoczynku, stres, nieustanny hałas, a nawet zaciskanie zębów podczas snu lub…sen złej jakości.
Znalezienie przyczyny oraz naturalne sposoby na ból głowy
Najlepszym rozwiązaniem jest obserwować okoliczności, przy których pojawia się ból, znaleźć powód jego występowania oraz na końcu wyeliminować czynnik. Wydaje się to proste, jednak potrzeba na to czasami długiej obserwacji, aby wychwycić przyczynę. Jeśli nie chcemy faszerować się lekami, możemy na ten czas chwilowo sobie pomóc kilkoma sposobami. Na pewno skuteczne w walce z bólem głowy mogą być wymieszane razem zioła przewrotnika, mięty pieprzowej i chmielu. Często pomaga odciążenie głowy od pracy i zrobienie sobie krótkiego spaceru lub położenie ciepłego ręcznika na karku. Ponadto warto zadbać o swoje zdrowie, więcej ćwicząc i zwracając uwagę na to, co się je, minimalizując stres oraz wybierając się częściej na relaksujące masaże.
Zdrowy sen
Warto bliżej przyjrzeć się naszemu otoczeniu podczas spania. W końcu aż jedną trzecią życia spędzamy śniąc! Pomieszczenie, w którym spędzamy noc powinno być przewietrzone. Świeże powietrze pełni kluczową rolę w dobrym zasypianiu. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na poduszkę, na której śpimy. Ona także może być jednym z powodów tej dolegliwości. Zwolennicy ekologicznych rozwiązań nawołują do zainwestowania w poduszkę, wypełnioną ziarnami zbóż oraz kaszami, czasami z dodatkiem ziół. Ekologiczna poduszka nie uczula, ma właściwości zdrowotne oraz jej posiadacze przekonują o poprawie jakości snu. Najczęściej wybierane są te, wypełnione łuską gorczycy. Zawierają związki, hamujące rozwój roztoczy oraz wspomagające układ odpornościowy. Gdyby tego było mało, poprawiają krążenie i zapobiegają powstawaniu odleżyn. Polecane są szczególnie osobom z problemami z kręgosłupem czy cierpiącym właśnie na migreny.
Drugie miejsce na podium zajmują poduszki, wypełnione pestkami z wiśni. One natomiast sprawdzają się do miejscowego stosowania i łagodzenia bólów gardła, menstruacyjnych, mięśni, stawów, a także kręgosłupa.