Jak dbać o auto

Gdy kupujemy nowe auto chcemy aby służyło nam długo i pozostawało w nienagannej kondycji. Jego stan zewnętrzny jak i wewnętrzny jest równie ważny. Często myślimy że skoro auto jest nowe nie wymaga z naszej strony działań. Niestety nie ! Poniżej przedstawiamy kilka porad, aby twoje auto wyglądało i działało przez długi czas, dzięki czemu będziesz cieszył się nie tylko z komfortu jazdy, ale i bezawaryjności swojego pojazdu – wyjaśniają specjaliści z Ts-olsok.pl.

Elegancja na tak !

Najważniejsze jest zachowanie lakieru w czystości, dlatego polecamy regularne wizyty w myjni, lub też mycie auta samemu, przy użyciu odpowiednich preparatów. Do czyszczenia możesz wykorzystać samą wodę lub wodę pod ciśnieniem, choć czasami to za mało. Dobrze więc będzie sięgnąć po specjalny szampon, który usunie bez problemu wszystkie zabrudzenia. Zabezpiecz również powierzchnię po każdym myciu. Do tego celu służą różnego rodzaju woski, które wytwarzają błyszczącą warstwę ochronną. Jeśli na samochodzie pojawią się drobne rysy czy wgniecenia, zadbaj o nie, dodatkowo wykorzystując mleczko lub pastę polerską. Dzięki temu karoseria przez długi czas pozostanie bez śladów rdzy i będzie dobrze się reprezentować. Nie zapomnij o wnętrzu auta. Czasami należy przeprać tapicerkę i dywaniki. Plamy i nieprzyjemnie zapachy nie będą twoim problemem, a gdy zastosujesz dobre preparaty wzmocnisz tkaninę, dzięki czemu przez długi czas nie pojawią się na niej przetarcia.

A pod maską ?


Regularne przeglądy u mechanika są jedną z podstawowych zasad aby twoje auto pozostało sprawne. Dlatego odwiedź go przynajmniej raz w roku. Drobne usterki zostaną znalezione, które bez naprawy w przyszłości sprawiają spore problemy. Pamiętaj o zmianie opon między sezonami. Jazda będzie bezpieczna, nie zniszczymy ogumienia i zmniejszymy spalanie. Ważne jest też odpowiednie ciśnienie, które sprawdzisz na stacji benzynowej. Podstawą dobrej kondycji jest też utrzymywanie płynów we właściwym poziomie. Raz na jakiś czas trzeba je wymienić. W przypadku oleju odpowiednia jest wymiana wraz z filtrami raz do roku. Płyn hamulcowy można wymienić co dwa lata, a chłodniczy co pięć.


Tylko regularne przeglądy, dbanie o kosmetykę i nieustanną sprawność nawet najmniejszych elementów pojazdu sprawi, że będziesz mógł cieszyć się swoim autem przez długi czas i przez lata nie będziesz musiał wydawać dużych pieniędzy na usługi samochodowego mechanika – zauważa ekspert z https://ts-olsok.pl/.

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.