Odtłuszczanie metali w przemyśle

Dokładne czyszczenie, odtłuszczanie i mycie różnego typu elementów metalowych jest ważnym etapem bardzo wielu procesów przemysłowych, które są niezbędne do pozytywnego przejścia kontroli jakości wykonywanego produktu. W wielu sytuacjach elementy metalowe należy np. umyć przed obróbką i po obróbce. Przy niektórych maszynach i produktach niezbędne jest także profesjonalne odtłuszczanie metali między poszczególnymi procesami produkcji i eksploatacji. W dzisiejszych czasach realizację tych zadań zleca się zewnętrznym firmom, które oferują kompleksowe odtłuszczanie metali od początku do końca. Jest to tzw. outsourcing usług.

Nowoczesne technologie odtłuszczania przemysłowego

Obecnie tylko zastosowanie najnowocześniejszych technologii destylacji i odtłuszczania gwarantuje stałą jakość produktów wykonywanych z metali. Odtłuszczanie przemysłowe pozwala optymalizować koszty i zapewnić najwyższą jakość procesu. W tym celu niezbędne są przede wszystkim specjalistyczne maszyny, takie jak myjki przemysłowe, czy profesjonalne odtłuszczarki i maszyny do mycia taśm przenośnikowych. Są one wykonywane ze stali nierdzewnej. Urządzenia te służą przede wszystkim własnie do odtłuszczania. Często urządzenia te wyposażone są również np. w oddzielacze oleju i specjalne dmuchawy wysokociśnieniowe. Oprócz nich bardzo wiele firm niezawodne systemy jednoszynowa, systemy te doskonale nadają się do odtłuszczania różnorodnych komponentów, które zawieszone są w transporterze podwieszonym. Umożliwiają one automatyczne nakładanie ochronnych powłok olejowych, z wykorzystaniem nowoczesnych systemów elektrostatycznych. Ciekawym rozwiązaniem są także tzw. myjnie natryskowo zanurzenie. Są one zaprojektowane i skonstruowane do mycia detali w specjalnych roztworach wodnych. Skutecznie usuwają one wszelkie zanieczyszczenia powierzchni, do których zaliczyć można m.in. smary, osad, tłuszcze i różnego rodzaju pozostałości po obróbce metalu. Nowością na rynku są bębnowe systemy myjące. Są to bardzo wszechstronne maszyny, które doskonale nadają się do masowej obróbki dużych zakładów produkcyjnych i hal. Mogą one wykonywać bardzo wiele zadań, takich jak odtłuszczanie przez zanurzenie, pasywacja, oliwienie, mycie, suszenie i odtłuszczanie natryskowe. Pozwala to na duży zakres zastosowań, który dostosować można do aktualnych potrzeb i wymagań. Bardzo ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem stały się również w ostatnich latach myjki ultradźwiękowe. Przeznaczone są one do mycia w roztworach wodnych, lecz są dodatkowo wspomagane za pomocą ultradźwięków, które bardzo dobrze sprawdzają się przy usuwaniu korozji i tlenków metali oraz przy usuwania wiórów i innych pozostałości po produkcyjnych.


Promocja

Firma VIA Technika obróbki powierzchniowej jest liderem odtłuszczania przemysłowego w Polsce, a swoje usługi z powodzeniem wprowadza również na rynek czeski http://www.v-i-a.pl/cs/nabidka/odmastovani/ i niemiecki http://www.v-i-a.pl/de/angebot/entfetten/

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.