Gięcie blach – która metoda jest najlepsza?

Gięcie blach jak powszechnie wiadomo to nic innego, jak obróbka plastyczna metali, która w dużym skrócie polega po prostu na zmianie krzywizny obrabianego przedmiotu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że proces gięcia blach może zachodzić nie tylko na gorąco, ale również na ciepło. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najskuteczniejsze metody gięcia blach i dowiedzieć się jednocześnie, jakie jest ich zastosowanie.

Najpopularniejsze metody gięcia blach

W dzisiejszych czasach gięcie blach można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów. Najczęściej korzysta się z pomocy specjalnych walców, ale coraz więcej firm korzysta również z pomocy nowoczesnych pras i tłoczników. Jeszcze kilka lat temu popularną metodą gięcia blach było również przeciąganie, ale obecnie mało kto korzysta z tego rozwiązania. Warto wspomnieć również i o tym, że sama obróbka plastyczna metali składa się tak naprawdę z trzech głównych faz. Pierwszą z nich jest gięcie sprężyste, drugą gięcie plastyczna, a ostatnią dotłaczanie.

Gięcie na prasach

Jak wspomniano powyżej w dzisiejszych czasach najpopularniejszą metodą gięcia blach jest oczywiście gięcie na nowoczesnych prasach. Za pomocą przeciągania można z kolei stworzyć rury, kształtowniki albo paski blach. Jeżeli chodzi o zastosowanie walców, to dzięki nim można wyprodukować wysokiej jakości rury ze szwem oraz płaszcze zbiorników. Metoda ta jest bardzo często wykorzystywana także przy prostowaniu blach, prętów, taśm i drutów.

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.