Xbox Scarlett – wielka niewiadoma firmy Microsoft

Konsole do gier już od wielu lat święcą swoje triumfy na całym świecie. Zasadniczo nic w tym dziwnego: sprzęt tego rodzaju kosztuje relatywnie niewiele, zapewnia zaś rozrywkę na setki (jeśli nie tysiące) godzin. Obecnie prym wiodą dwie marki: PlayStation, produkowana przez koncern Sony, oraz Xbox, powołany do życia przez Microsoft.

Inspirująca rywalizacja

Współzawodnictwo między dwoma koncernami na polu produkcji konsol rozpoczęło się na początku obecnego stulecia. Każda z wymienionych marek posiada swoje zalety i niedoskonałości, z tego też powodu obie doczekały się już zarówno grona wielbicieli, jak i przeciwników. Warto jednak zauważyć, że ani jednej, ani drugiej marce konsoli zasadniczo nie zagraża poważny spadek popularności, który mógłby skutkować jej zniknięciem. Owe niesłabnące zainteresowanie tymi produktami bierze się stąd, że ich twórcy dbają o nieustanne aktualizowanie sprzętu – dzięki takiemu zabiegowi jego dostosowanie do wymagań dnia dzisiejszego nie ulega kwestii.

Interesujące wydaje się jednak rozpatrzenie zagadnienia, jakie konkretne cechy obu konsol są w oczach graczy pożądane bądź nie. Marka PlayStation jest postrzegana jako bardziej “wszechstronna”, z tego względu, że oprócz samych gier oferuje także możliwość oglądania filmów. Jej wybór nie jest jednak wcale aż taki oczywisty dla wszystkich graczy – wszystko zależy tu od ich upodobania do exclusivów, czyli gier dedykowanych wyłącznie konsolom określonej marki. Jeśli potencjalnemu użytkownikowi mocno zależy na grze, która dostępna jest jedynie na Xboxie, z pewnością powinien zdecydować się na zakup właśnie tej konsoli.

Xbox Scarlett

Firma Microsoft zapowiada od jakiegoś czasu wypuszczenie na rynek nowej konsoli, która zdążyła już otrzymać nazwę Xbox Scarlett. Data premiery wciąż pozostaje nieznana – w niektórych kręgach mówi się o okresie wakacyjnym 2019, w innych o pierwszej połowie 2020 roku. O samej konsoli wiadomo na razie niewiele. Spekuluje się, że będzie to tak naprawdę po prostu ulepszona wersja Xbox One, w pełni kompatybilna z obecnie dostępnym oprogramowaniem.

Rynek oferujący konsole do gier rozwija się bardzo dynamicznie – w głównej mierze dzięki rywalizacji między firmami Microsoft i Sony. Dla samych graczy oznacza to przede wszystkim obietnicę wielu różnorodnych wrażeń w przyszłości.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.