Co już wiemy o konsoli Playstation 5

Pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących kolejnej konsoli Sony. Wiele osób roboczo nazywa ją po prostu Playstation 5, choć w rzeczywistości nie podano jeszcze właściwej nazwy. Co wiemy o następcy PlayStation 4? Kiedy nastąpi jej premiera? Jakich osiągów można się spodziewać?

Data premiery PlayStation 5 – spekulacje

Jeśli chodzi o datę premiery nowej konsoli Sony, tak naprawdę jeszcze niczego nie wiadomo. Według analityków może to być najprawdopodobniej 2019 lub nawet 2020 rok. Dlaczego podaje się te konkretne daty? W tym wypadku bazuje się przede wszystkim na historii. Średnio co 6 lat na rynku pojawia się nowa konsola Sony. PS wypuszczono w 1994 roku, PS2 w 2000, zaś PS3 w 2006 roku. Jedynie między PS3 a PS4 było 7 lat różnicy, gdyż konsola z numerem 4 ukazała się w roku 2013. Z tego też powodu uważa się, że PS5 może wyjść w roku 2019 lub w 2020. Prawdziwej daty jednak na ten moment nie podano.

Jak zauważają ludzie z portalu branżowego (https://nowakonsola.pl/): premiera nowej konsoli Sony może zostać opóźniona przez brak kondensatorów ceramicznych MLCC.

Problem ten zresztą dotyka całej branży elektronicznej. W międzyczasie mogą również wystąpić inne czynniki. PlayStation 4 sprzedaje się wyśmienicie, dlatego Sony niekoniecznie musi chcieć szybko wypuszczać kolejną konsolę.

Specyfikacja PS5

W tym aspekcie również nie ma żadnych pewnych informacji, ale jakiś czas temu doszło do pewnych przecieków. Okazało się, że jeden z pracowników Sony bardzo interesował się mikroarchitekturą Zen, co oznacza, że w najnowszej konsoli Sony może pojawić się procesor AMD Ryzen. Według portali, które dość trafnie przewidziały specyfikację PlayStation 4, ma mu towarzyszyć układ graficzny z rodziny Navi, który ma bardzo dobrze wspierać technologię VR.

Producenci nie mogą upychać do konsol nieprawdopodobnie wydajnych podzespołów głównie ze względu na niską cenę całego urządzenia. Przy okazji premiery PS3 okazało się, że 600 dolarów za sprzęt do zbyt dużo, dlatego całość powinna kosztować mniej. A to oznacza, że konsola PlayStation 5 z pewnością nie będzie tak mocna, jak komputery stacjonarne z wyższej półki cenowej.

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.