Domowe sposoby na kaszel

Kaszel może być różny – suchy, mokry, rzężący lub świszczący – niezależnie od tego zawsze jest męczący. Jak wiadomo nie istnieje lek idealny, który sprawi, że nasze dolegliwości znikną już po pierwszym stosowaniu. Nim pobiegniesz do apteki, zapoznaj się z naturalnymi sposobami na kaszel. Są one stosowane od pokoleń, dlatego też możesz mieć pewność, że są skuteczniejsze od tabletek na gardło.

Domowy syrop na kaszel

Do najchętniej wybieranych sposobów na radzenie sobie z kaszlem są domowe syropy. Dzięki nim można pozbyć się wydzieliny zalegającej w gardle i oskrzelach. Są one świetnym remedium na napady kaszlu, odkrztuszanie wydzieliny oraz dostarczenie organizmowi witamin, które wzmocnią naszą odporność.

Najpopularniejszym syropem jest ten zrobiony z cebuli. Jeśli zależy nam na jak najskuteczniejszym pozbyciu się uporczywego kaszlu spróbujmy również:

  • syrop z tymianku,
  • syrop z buraka,
  • syrop z imbiru.

Oprócz tego wielu lekarzy poleca częste picie czystka.

Maść rozgrzewająca na kaszel

Kiedy dolega nam bardzo uciążliwy, suchy kaszel, szczególnie poleca się wysmarowanie klatki piersiowej i pleców – maścią rozgrzewającą. Preparaty te składają się z aromatycznych ziół i olejków. Ze względu na specyficzne składniki są równocześnie inhalacją, ponieważ wdychamy ich zapach.

W skład rozgrzewających maści na kaszel znaleźć można rozmaryn, tymianek i majeranek. Oprócz tego olejki eukaliptusowe, sandałowe, sosnowe, mentolowe, jałowcowe oraz kamforowe.

Szukając najpotrzebniejszych produktów do walki z kaszlem, warto przejrzeć domowe szuflady, a z pewnością znajdziemy tam remedium na nasze dolegliwości.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.