Domowe sposoby na zgagę

Zgaga może dotknąć każdego, niezależnie od jego wieku czy stanu zdrowia. Obecnie apteki proponują nam na problemy ze zgagą niezliczoną ilość produktów, które mają pomóc. Niestety większość z nich posiada w swoim składzie drażniące składniki chemiczne. Mogą się one odkładać w naszym organizmie. Dlatego najlepszym sposobem dla zachowania zdrowia jest stosowanie naturalnych produktów.

Zgaga objawy

Gdy w naszym organizmie znajduje się nadmiar płynów trawiennych zaczynają się przedostawać do przełyku gdzie powodują bolesne uczucie. Pierwsze objawy pojawiają się zaraz po posiłku. Wiążą się z nim uczucie sytości oraz silne pieczenie w okolicy motka.

Zgaga przyczyny

Do najczęstszych przyczyn zgagi zaliczyć można obżarstwo, spożywanie zbyt pikantnych potraw, zbyt duża ilość alkoholu oraz palenie papierosów. W przypadku zbyt częstych objawów, najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą to być przyczyny poważniejszej choroby. Zgaga utrzymująca się do trzech tygodni jest objawem refluksu lub chorego serca. Nie leczona zgaga może doprowadzić do pojawienia się wrzodów na żołądku, a te są bardzo ciężkie do wyleczenia.

Co zatem robić, by pozbyć się uciążliwej zgagi?

  1. Herbata z imbirem – warto wypić taki napar pół godziny przed posiłkiem, zadziała jako kwasowy bufor. Oprócz tego możesz dodać plastry cytryny, które niwelują kwas solny.
  2. Napary ziołowe – tutaj najczęstszymi propozycjami są herbaty rumiankowe, miętowe lub z dziurawca.
  3. Żucie gumy – w tym przypadku jedynie guma bez dodatku cukru. Żucie gumy do pół godziny po posiłku pozwoli zachować równowagę kwasów w żołądku.
  4. Migdały – jako deser możesz jeść prażone migdały. Z pewnością posiłek lepiej się strawi i wyeliminuje zgagę.

Są to bardzo proste sposoby, dzięki którym nie będziesz musiał zmagać się z nieprzyjemnym uczuciem pieczenia i bólu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.