Kosmetyki naturalne bez chemii

Obecnie bliskość z naturą i korzystanie z przygotowanych przez nią dobrodziejstw, jest coraz częściej postrzegane jako sposób na życie. Wśród najważniejszych aspektów naszej codzienności oprócz zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i korzystanie z organicznych tkanin, nierzadko świadomi konsumenci na całym świecie decydują się na wybór kosmetyków naturalnych. W trakcie artykułu dowiesz się, czym są naturalne kosmetyki i dla kogo zostały przeznaczone oraz poznasz najważniejsze zalety ich stosowania.

Obecnie bliskość z naturą i korzystanie z przygotowanych przez nią dobrodziejstw, jest coraz częściej postrzegane jako sposób na życie. Wśród najważniejszych aspektów naszej codzienności oprócz zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i korzystania z organicznych tkanin, nierzadko świadomi konsumenci na całym świecie decydują się na wybór kosmetyków naturalnych. W trakcie artykułu dowiesz się, czym są naturalne kosmetyki i dla kogo zostały przeznaczone oraz poznasz najważniejsze zalety ich stosowania.

Naturalne kosmetyki — czym są? 

To, co odróżnia kosmetyki naturalne od pozostałych produktów o podobnych przeznaczeniu, jest przede wszystkim ich nieskazitelny skład. W praktyce oznacza to, że do ich produkcji nie zostały wykorzystane szkodliwe dla ludzkiej skóry substancje. Substancje szkodliwe dla naszej skóry to między inny parafiny, które przyczyniają się do zapychania porów, SLS (Sodium Lauryl Sulfate), czyli laurylosiarczan sodu, który powszechnie zostaje wykorzystywany przede wszystkim w szamponach do włosów, pastach do zębów oraz płynach do kąpieli. Naturalne kosmetyki nie zawierają również w swoim składzie syntetycznych barwników i aromatów, alkoholu, a także chemicznych konserwantów. 

Kosmetyki bez chemii — dla kogo są dedykowane? 

Dużą zaletą kosmetyków naturalnych jest przeznaczenie ich dosłownie do każdego rodzaju cery. Dzięki temu zainteresowani klienci mogą znaleźć produkty doskonale dopasowane do potrzeb cery suchej, mieszanej, tłustej, ze skłonnością do wyprysków i trądzikowej. 

Za rosnącą popularność naturalnych kosmetyków bez chemii odpowiada także dostosowanie ich do wymagań osób których: 

  • organizm wykazuje nadwrażliwość lub alergie na skład standardowych produktów drogeryjnych, 
  • skóra jest wrażliwa, 
  • dotyczy problem atopowego zapalenia skóry (AZS).

Kosmetyki naturalne — jakie wykazują właściwości? 

Wybór produktów z naturalnym składem doprowadza do zredukowania ryzyka powstania zaczerwienienia, podrażnień, wysypki i pozostałych reakcji niepożądanych. Jeśli jednak zależy nam na całkowitym wyeliminowaniu możliwości powstania jednego z powyższych problemów, konieczne pozostaje dokładne przeanalizowanie składu i sprawdzenie, czy nie znajduje się tam alergen, na który dana osoba jest uczulona.  

Należy zwrócić również uwagę na brak wykorzystywania substancji chemicznych, co z kolei przyczynia się do niedoprowadzania przez kosmetyki do upośledzenia reakcji układu odpornościowego lub osłabienia kondycji całego organizmu. Kosmetyki naturalne są zazwyczaj hipoalergiczne i bezzapachowe. Z tego względu pozostają rekomendowane dla kobiet w ciąży, matek w trakcie laktacji i dzieci z wrażliwą skórą. Z powodzeniem mogą znaleźć się również w podstawowym asortymencie kosmetycznie nastolatków podczas okresu dojrzewania.

Stosowanie kosmetyków naturalnych — przeciwwskazania 

Od lat znany skład, który powstaje w wyniku połączenia sprawdzonych przez pokolenia substancji, jest jedną z najbezpieczniejszych alternatyw w branży kosmetologicznej. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania naturalnych kosmetyków, mogą okazać się wcześniej stwierdzone alergie na składniki czynne. Mowa między innymi o uczuleniu na wykorzystywane w trakcie produkcji zioła, rumianek lub inne substancje naturalne, które zostały zastosowane w danym produkcie. 

Kosmetyki naturalne — wegan i eco friendly 

Zwolennicy stosowania kosmetyków naturalnych niejednokrotnie podkreślają, że faza produkcji omija kontrowersyjny proces testowania ich na zwierzętach. W przypadku preparatów bez chemii taka konieczność nie zachodzi, ze względu na to, że wpływ na ludzki organizm i naszą skórę substancji wykorzystywanych do ich produkcji, został starannie przebadany i niejednokrotnie stosowany przez setki lat. Naturalne kosmetyki są zatem przyjazne zwierzętom, co zostało potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty i oznaczenia. W ten sposób klient, który zdecydował się na inwestycję w najwyższej jakości naturalne produkty drogeryjne, może mieć pewność co do bezpieczeństwa dla zwierząt i środowiska nawet w przypadku codziennej eksploatacji. 

Ekologiczne uprawy 

Producenci ze względu na poszukiwanie rozwiązań, które wyróżnią ich na tle konkurencji, coraz częściej decydują się na wykorzystanie wyłącznie tych z substancji, które pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. Potwierdzenie uzyskanych przez kosmetyki certyfikatów i posiadanie atestów pozwala na uzyskanie gwarancji, że w trakcie wytwarzania preparatów nie zostały wykorzystane sztuczne nawozy ani organizmy modyfikowane genetycznie. 

Bezpieczne składniki kosmetyków naturalnych 

Kosmetyki bez chemii w swoim składzie posiadają wyłącznie znane od lat substancje, które pozostają bezpieczne dla naszej skóry i zdrowia. Z tego względu w przeciwieństwie do większości powszechnie występujących kosmetyków drogeryjnych, podczas ich produkcji nie wykorzystuje się substancji, które mogą uszkadzać naturalną barierę hydrolipidową, doprowadzać do zaczerwienienia lub innych reakcji skórnych. Stosowanie kosmetyków naturalnych to gwarancja, że nie bazują one na syntetycznych substancjach. Wielokrotnie bowiem niepożądany skład produktów doprowadza do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania skóry, gospodarki hormonalnej, a nawet działania kancerogennego. Do szkodliwych substancji zaliczają się parabeny, SLSy, SLESy, glikole, PEGi, oleje mineralne, sztuczne aromaty, barwniki czy konserwanty. 

Podsumowanie — kosmetyki naturalne bez chemii

Wybór kosmetyków naturalnych sprawi, że nawet bez doświadczenia możesz rozszyfrować skład kosmetyku. Wynika to z zawarcia w formule tych wysokiej jakości preparatów drogeryjnych wyłącznie niewielkiej ilości substancji aktywnych. Znajdują się wśród nich roślinne oleje, ekstrakty ziołowe i kwiatowe, olejki eteryczne, glinki, minerały i inne substancje naturalnego pochodzenia. Skorzystaj z produktów, które pozwalają Ci na zapoznanie się z prostym, łatwym i przejrzystym składem. Dzięki temu Twoja świadomość pielęgnacyjna będzie na doskonałym poziomie. 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.