Po czym rozpoznać dobrego fryzjera? Trzy najważniejsze aspekty

Chyba każdemu zależy na tym, żeby jego włosy były przycięte i wystylizowane zgodnie z jego oczekiwaniami. Jednak nie wszyscy fryzjerzy są w stanie spełnić te oczekiwania, a nierzadko wykazują się oni wręcz ogromnym nieprofesjonalizmem. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik odnośnie tego na co zwracać uwagę przy pierwszej wizycie w salonie fryzjerskim.

Wygląd lokalu fryzjerskiego

Pierwszy czynnik przekładający się na ocenę zakładu jest widoczny już przy wchodzeniu do budynku, a często nawet z zewnętrznej strony okna. Chodzi tutaj o wygląd salonu fryzjerskiego, który w tej branży jest szczególnie ważny. Przede wszystkim należy spojrzeć na to, czy w zakładzie panuje porządek, a także na to czy narzędzia fryzjerskie są czyste i zadbane. Jeśli tak nie jest to można być prawie pewnym, że praca w zakładzie jest niezorganizowana i nieprofesjonalna. Warto jednak zwrócić uwagę również na sam wystrój lokalu, ponieważ mówi on wiele o poczuciu estetyki prowadzącego go fryzjera. Wspomnijmy i o tym, że w salonie nie może zabraknąć profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Zachowanie fryzjera

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest to jak dany fryzjer zachowuje się wobec nowych klientów. Nie chodzi tu tylko o życzliwość i sympatyczność, ale przede wszystkim o jego podejście zawodowe. Dobry fryzjer zawsze przeprowadza z nowymi klientami krótki wywiad odnośnie stanu ich włosów i tego co chcą osiągnąć, a także samemu przygląda się fryzurze i odpowiednio ją diagnozuje. Niektórzy również zadają fryzjerom jedno lub dwa specjalistyczne pytania, aby sprawdzić, czy ma on poziom wiedzy potrzebny do wykonywania swojego zawodu.

Dobry fryzjer a jego charakter

Należy też podkreślić to, że fryzjera można ocenić także po cechach charakteru, jakimi się wykazuje. Jeżeli jest rozmowny, wesoły, ciekawy, czy też energiczny to znaczy to, że spełnia się w tym zawodzie, a co za tym idzie fryzjerstwo jest jego pasją. Oczywiście nie można zapomnieć, że każdy fryzjer jest człowiekiem i też może mieć gorsze dni, dlatego specjalisty, którego nie cechuje entuzjazm i zapał do pracy nie należy od razu przekreślać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.