Naturalna pielęgnacja blond włosów

Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś dlaczego tak ciężko spotkać naturalną blondynkę bez burzy loków? Przecież loki, czy fale są niezwykle popularną strukturą włosa, a co za tym idzie – spora liczba osób je posiada. Jednak nie blondynki. I chociaż mogłoby się wydawać, że o swój naturalny kolor włosów nie musimy dbać, ponieważ jest on taki jak jest, nie ma bardziej mylnego podejścia. Szczególnie, jeśli nasze włosy są jasne i z natury cieńsze i bardziej łamliwe.

Zdrowe włosy

Jeśli mówimy o zdrowych włosach, musimy pod uwagę wziąć również cebulki i to o nie zadbać w pierwszej kolejności. Dzięki odpowiedniej ich pielęgnacji i odżywieniu, włosy będą rosły zdrowe i silne od samego początku. Jak zatem sprawić, by nasze blond włosy były zdrowe i mocne? Przede wszystkim rozpocznijmy od rutyny oczyszczającej, a następnie odżywieniu cebulek nie tylko poprzez masaż skóry głowy, ale również poprzez olejowanie i stosowanie różnych wcierek. Pamiętaj, że również dieta mocno wpływa na stan skóry.

Szampon dla blondynek

Podczas wyboru szamponu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego skład. Staraj się wybierać produkty pozbawione silnych substancji powierzchniowo-czynnych, które mogą doprowadzić do przesuszenia skalpu. Delikatne szampony można stosować zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji blond włosów powinno być olejowanie, które polega na nałożeniu naturalnego oleju na skalp, a następnie wykonanie masażu skóry głowy, zabezpieczenie włosów ręcznikiem i pozwoleniu wchłonąć się produktowi.

Naturalne oleje są bogate w cenne substancje takie jak witaminy mające realny wpływ na cebulki włosów. Dzięki odpowiedniemu olejowaniu przyspieszymy porost włosów i wzmocnimy strukturę włosów oraz wyregulujemy pracę gruczołów łojowych. W przypadku cienkich i delikatnych włosów, olejowanie raz w miesiącu będzie wystarczające. Olejowanie można przeprowadzić na całej długości włosów, nie tylko na skórze głowy.

Wcierki do skóry głowy

Czym jest wcierka? To ziołowy ekstrakt rozcieńczony wodą wcierany w skórę głowy. Najlepiej jest wykonywać ten zabieg po każdym myciu włosów, ale dopiero w momencie, gdy są już suche.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.