Prawnik dla Rolnika

Podobnie jak pozostałe gałęzie prawa, prawo rolne to nic innego jak zbiór norm prawnych regulujących stosunki związane z kształtowaniem ustroju rolnego oraz produkcji rolnej i rynku rolnego.

W praktyce oznacza to, że wszyscy producenci rolni, hodowcy, przetwórcy oraz pozostałe podmioty związane z branżą rolną i spożywczą muszą w swojej codziennej działalności, brać pod uwagę zmiany wprowadzane nie tylko przez polskiego ustawodawcę, ale również prawa Unii Europejskiej.

Ciężka praca na gospodarstwie oraz liczne zasady potrafią sprawić, że ciężko połapać się wśród wszystkich kruczków prawnych, z tego też powodu warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który wskaże hodowcom i rolnikom odpowiednie rozwiązanie.

Pomoc kancelarii

Kancelaria prawna zajmująca się prawem rolnym musi przede wszystkim znać się na prawie rolnym. Przed skorzystaniem z usług adwokata lub prawnika warto zapoznać się z jego specjalizacjami, ponieważ mimo dobrych opinii, może on nie poradzić sobie z naszą sprawą.

Właśnie dlatego Prawnik Hodowcy doradza prawnie, sporządza i opiniuje umowy związane z rolnictwem, hodowlą trzody chlewnej, bydła oraz drobiu. W zakresie naszych usług znajdują się:

  • umowy kontraktacji,
  • ubezpieczenia samej produkcji rolnej,
  • ubezpieczenia upraw rolnych,
  • umowy związane z obrotem nieruchomości (sprzedaż, dzierżawa, najem oraz użytkowanie),
  • dochodzenie odszkodowania związane ze szkodami łowieckimi i chorobami zwierząt,
  • postępowanie egzekucyjne.

Kancelaria Prawnik Hodowcy jest świadoma trudności związanymi z ciągłym wynajdywaniem i opanowywaniem przepisów prawa unijnego i krajowego oraz prowadzeniu gospodarstwa według przepisów prawa cywilnego, handlowego oraz administracyjnego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.