Skuteczny monitoring osiedli

Monitoring na osiedlach staje się powoli standardem – już na etapie planowania deweloperzy przewidują, że dany obiekt lub grupa obiektów będzie wyposażona w kamery telewizji przemysłowej dzięki czemu poprawiane zostanie bezpieczeństwo mieszkańców i osób odwiedzających. Monitoring obejmuje zarówno budynki mieszkalne i administracyjne, jak i tereny przylegające – parkingi, skwery czy place zabaw – informują eksperci z dzialki-chmielowice.pl.

Czy kamery są skuteczne?

Kamery to niezwykle skuteczny sposób na odstraszenie potencjalnych włamywaczy i innego rodzaju przestępców. Ich obecność skutkuje zawsze spadkiem liczby włamań i rozbojów. Ponadto nagrania pomagają w ustaleniu sprawców ewentualnych aktów wandalizmu i ustaleniu tożsamości osób podejrzanych o wykroczenia. Obecność kamer daje poczucie bezpieczeństwa i swobody w swojej najbliższej okolicy. Jest to niełatwe zadanie, szczególnie w przypadku dużych wspólnot i większych osiedli mieszkaniowych, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu oraz pomniejszych przestępstw. Bardzo pomocny jest wtedy system monitoringu, który działa odstraszająco na przestępców i wandali.

Monitoring a wandalizm

Monitoring osiedli w wielu przypadkach może zapobiec lub skutecznie wspomagać eliminację zdarzeń typu: niszczenie mienia, wykonywanie nielegalnych graffiti na murach budynków czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, które może stać się przyczynkiem do popełniania wykroczeń. Warto sprawdzić, czy monitoring mają już same działki budowlane.

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.