Szczotkowanie ciała na sucho to zabieg cieszący się popularnością ze względu na łatwość wykonania oraz efekty, które daje. Jest to sposób na walkę z cellulitem oraz poprawę kondycji skóry. Oczywiście to nie jedyne korzyści z tym związane. Czego możesz spodziewać się po szczotkowaniu? Kiedy zobaczysz pierwsze efekty? Na jakie akcesorium powinieneś się zdecydować? Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedzi w dzisiejszym artykule.
Jaka szczotka do ciała?
Szczotka przeznaczona do szczotkowania ciała powinna być z odpowiednio twardego włosia, pochodzenia naturalnego.
Jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty, musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu szczotki. Najlepiej robić to po każdym masażu. Mając na uwadze kondycję włosia, stosujmy do jego czyszczenia jedynie delikatne preparaty.
Pamiętaj, że niehigieniczne szczotkowanie może przynieść więcej problemów niż korzyści.
Efekty szczotkowania na sucho
To jakich efektów możemy się spodziewać po wykonaniu szczotkowania zależy przede wszystkim od predyspozycji organizmu oraz kondycji skóry. Podczas szczotkowania najważniejsze jest regularne wykonywanie zabiegów. Wówczas możemy już po kilku tygodniach zauważyć zmiany:
- bardziej miękka delikatna i jędrna skóra,
- zaniknięcie uczucia ciężkości nóg, a co za tym idzie, komfort psychiczny,
- koloryt skóry wyrównuje się,
- cellulit staje się mniej widoczny,
- nasze ciało jest bardziej zrelaksowane,
- brak wrastających włosków.
Szczotkowanie ciała na sucho – jak wykonać masaż?
Ciało powinno być szczotkowane na początku delikatnie od dołu do góry. Nasze ruchy muszą być posuwiste i delikatne zarazem. Nie dociskaj szczotki zbyt mocno, ponieważ skóra może ulec podrażnieniu. Jeśli zaczynasz odczuwać pieczenie zmniejsz nacisk.
Zabieg ten najlepiej wykonać przed prysznicem lub kąpielą. Nie martw się, jeśli na szczotce zauważysz pył, to będzie Twój martwy naskórek, którego pozbyłeś się w trakcie szczotkowania. Zakończ swój zabieg ruchami od góry do doły, zgodnie z przepływem limfy w organizmie.
Ile powinno trwać szczotkowanie na sucho? Jak często należy je wykonywać?
Efekty zaczynają być widoczne tylko wtedy, gdy odpowiednio długo wykonujemy cały proces szczotkowania. Oznacza to, że całość powinna trwać od 10 do 20 minut. Zabieg ten najlepiej powtarzać co dwa dni, ponieważ jak w przypadku każdego rytuału pielęgnacyjnego, niezbędna jest systematyczność.
Na początku, tak by przyzwyczaić skórę do tarcia, należy wykonywać go conajmniej 2 razy w tygodniu.
W trakcie kąpieli jak i tuż po niej, powinniśmy stosować na skórę kosmetyki nawilżające i kojące. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się balsamy oraz olejki.